Majer servis

Majer servis je kompletně vybavená autodílna, která provádí opravu osobních i užitkových automobilu všech značek.

Nabízí profesionální a zkušený osobní přístup ke každé individuální zakázce. Komplexní práce zahrnují kompletní diagnostiku vozidla, mechanické práce, pneuservis, plnění klimatizací a další.

Dilna

Diagnostika vozidla

Provádíme diagnostiku motoru a ostatních řídících jednotek vozidel všech značek.

Příklady práce s diagnostikou:

  • čtení/mazání závad paměti. Vypsání chyby v paměti závad řídících jednotek.
  • zobrazení hodnot ze snímačů a akčních členů
  • test akčních členů – otestuje například správnou funkci škrtící klapky, čerpadla ABS, atd.
  • mazání servisních intervalů, nastavení konfigurace vozidla

Využíváme diagnotiku Bosh, Delphi, SuperVag.

Geometrie kol

Geometrie kol

Geometrie přední nápravy, případně i zadní je vlastně konstrukční nastavení podvozku vozidla. Seřizujeme sbíhavost přední nápravy a u modernější aut je nutné seřídit i odklony, záklony zadní nápravy, souběžnost náprav atd. Záleží vždy na typu nápravy a modelu automobilu.

Geometrie kol se provádí vždy na podvozku, které je v pořádku i po mechanické stránce a měla by se provádět vždy po těchto úkonech:

  • po větším nárazu podvozku o nějaký předmět či výmol
  • po opravách podvozku
  • cítite-li, že vozidlo táhne na jednu stranu při bežení či jízde
  • po nehodě
  • při nerovnoměrném sjíždění kol
  • jestliže při jízdě rovně máte volat nakřivo

Výměna oleje

Chcete udržet v kondici Váš automobil? Provádějte pravidelně výměnu oleje a filtrů.

motorový olej

Motorový olej

Provádíme výměnu motorového oleje od ověřených značek výrobců oleje. Obecně se doporučuje měnit olej po každých ujetých 15 tis. Km nebo po jednom roce. Pravidelnou výměnou motorového oleje si zajistíte lepší výkon a prodloužíte životnost motoru. S výměnou motorového oleje dochází k výměněně olejového filtru a je většinou spojený i s výměnou kabinového a vzduchového filtru.

Převodový olej

Všechny maziva neboli oleje, které se vyskytují ve Vašem vozidle postupně stárnou a ztrácejí vlivem vzdušnosti a změn teplo svoje vlastnosti. Výrobci sice uvádějí, že náplň je doživotní, ale není tomu tak. Mají pravdu v případě, že s vozidlem nenajedete více než 150 -200 tisíc kilometrů. Jestliže máte na svém vozile najeto více doporučujeme jeho výměnu.

Filtry

Filtry

Velmi důležitou součástí při výměně oleje je výměna kvalitního filtru. Využíváme kvalitní filtry od ověřených značek výrobců filtrů, např. Mann Bosh, Febi, Valeo atd.

Kontrola a oprava brzdového systému

Brzdové obložení

Při výměně brzdových destiček a kotoučů neexistují žádné stanovené intervali jako je tomu například při výměně oleje. Vždy záleží na tom jak člověk jezdí s vozidlem. Výměna brzdových destiček a kotoučů dochází až v případě kdy jsou sjeté neboli opotřebované.Kotouč nesmí být fialový ani popraskaný.

Hydraulika, trubky a hadičky

Brzdové trubičky nejčastěji podléhají korozi, protože jsou umístěné obvykle na spodní části karoserie vozidla. Tam podléhají vnějším vlivům. Brzdové trubičky se dají vyměnit po celé jejich délce případně opravit pouze část vedení brzdové soustavy.

Brzdová kapalina

Výměna brzdové kapaliny by se měla provádět preventivně přibližně každé dva roky. Kapalina postupně vstřebává vlhkost a ztrácí svůj účinek. Výmena brzdové kapaliny bývá často zanedbávána, ale pro bezpečnost vozidla je stejně důležitá jako jsou brzdové destičky a kotouče.